Jump to content
Sign in to follow this  
ghost rider 76

CBT-Locker

Recommended Posts

večer
neki dan sam dobio na email poruku,pa sam mislio da mi je pisao neki turist,jer piše neko ime i prezime,pa sam otovrio ali nutra piše neš bez veze na engleski jezik...
i nakon par minuta mi s epojavilo ovo na deskoptu:

Kod:

gre_ka.jpg

ctb_locker.jpg

neidem po nikakvim stranicama zaraznim,ako mislite na tako što...
jednostavno samo provijereni forumi i trackeri i to je to...
kako ovo riješiti...što ovo more da napravi,kakvu štetu i slično tome...
ako netko zna kako se riješiti ovoga nek pomaže...dali je itko od vas neš o tome čuo,pisao ili nešto zna...
radi se sve o privatnim slikama...samo mi je slike i notepadi zaključao...sve mi je preimenovao u VAEDSNH...nisu u JPG nego u taj file...
pozz

Da izvines ugasio si.Trenutno nema leka za CBT Crypter 3.0.Eventualno možeš da probaš da povratiš originalne fajlove preko Volume Shadow Copy u Windowsu , ali cudi me kako ga antivirus nije detektovao.Znaci ili sve iz pocetka i obavezno ljudi pravite beckup bitnih podataka.

Ja i ne vidim da ti uopste imas neki antivirus sem ovog skenera Malwarebytes Anti-Malware. Verovatno ti je i zato prosao u racunar....

Drug nema tu sta samo proveri u windowsu jel ti bila aktivna VSS (Services local).Mada jos niko nije uspeo da probije 3.0 Procitas ovo sa linka i videces kako stoje stvari: http://goo.gl/eHnr49

• Svidja mi se 1