Jump to content
zarec

Instalacija win xp problem

Recommended Posts

Odlucio sam da reinstaliram win xp na PC fuijitsu simens  ..ubacim boot cd ...reset ...pres any key...nista ponovo se pojavi postojeci xp!

U boot meniju podesno na CD-DVD i krenem opet.....nista

Svaki put po zavrsetku podizanja sistema cd sa xp se pokrene i nudi mi instalaciju!

na kraju krenem ali win novi instaliram na D partijicu!!!

Sacuvao sam sve podatke,drajvere ali DVA XP!!

Kako da ovo rijesim.

Htio bi obrisati obje partijice i instalirati novi Xp ali kako ....

Sa CD ne mogu pokrenuti instalaciju...

Jesi siguran da ti je cd butabilan, da ti radi cd-dvd drajv, da si lepo podesio u biosu da butujes sa cd-dvd-a

Apsolutno siguran da je Cd bootabilan i da je u Biosu boot podesen na CD-DVD.

CD romm radi normalno.

Danas provjeravao nekoliko puta.

Ja sam imao problem sa cd-dvd drajvom pustao mi diskove al nije hteo da butuje, mozda tek posle mnogo gasenja i restartovanja bi pokrenuo instalaciju. Posle zamene sve je radilo ok. 

Jesi probao preko USB-a

Ja sam imao problem sa cd-dvd drajvom pustao mi diskove al nije hteo da butuje, mozda tek posle mnogo gasenja i restartovanja bi pokrenuo instalaciju. Posle zamene sve je radilo ok. 

Jesi probao preko USB-a

Vidjecu jos sa CD ali u biosu nema opcije za USB ....

Imas na youtube video kako da instaliras windows XP i kako da obrises postojeci sa C particije.

Ako se ne snadjes javi da vidimo sta dalje :)

Imas na youtube video kako da instaliras windows XP i kako da obrises postojeci sa C particije.

Ako se ne snadjes javi da vidimo sta dalje :)

Moram sve jos jednom provjeriti pa ako ne uspijem javim se....pozdrav

Nisam uspio!

Postoji li nacin da nekim programom obriesm..formatiram partijicu C i ostavim ovako .

Probao sam sa Disc menadjerom iz Win xo da formatiram ali nisam uspio.

????

Moguce da ti je ostecen (izgreban) CD od windowsa XP, pa da zato ne moze da bootuje, pa "preskoci" bootovanje sa CD-a i onda ide na bootovanje sa harda. Probaj sa drugim CD-om na kome je Windows XP.

Sto se tice instaliranja sistema na D particiju, i meni se to jednom desilo jer oznake particija u biosu i Windowsu ne moraju da se podudaraju. Prva particija na hard disku u biosu ima oznaku C, a u Windowsu ima onu oznaku koju ti stavis (C, D, ...). Ako imas 2 particije na hard disku, moze da se desi da imaju obrnute oznake u biosu i u Windowsu (to je kod tebe slucaj - C je D, a D je C). Kada hoces da reinstaliras Windows, prvo proveri velicine particija, vidi koja je veca i po tome ces da znas koja ti je particija C, a koja D. Mozes i da proveris koliko je prostora na kojoj particiji slobodno. Oznake particija u biosu (C, D) zanemari.

Posto vec imas 2 XP-a (jedan na C, a drugi na D particiji), mozes da formatiras jednu od te 2 particije pomocu Hiren's Boot CD-a.

Ubaci Hiren's Boot CD u CD Rom, restart racunar, i odaberi Mini Windows Xp (to je XP koji se podize sa CD-a). Kad podigne taj XP, izaberi particiju koju zalis da formatiras... Ostace ti XP na onoj drugoj particiji.

Ako ti posle toga bude nudilo da izaberes koji od 2 XP-a da se podigne, moci ces da podignes samo onaj  koji se nalazi na particiji koja nije formatirana. Ako izaberes onaj sa formatirane particije on normalno nece moci da se podigne (jer vise ne postoji). Ako te bude smarala ta poruka za 2 XP-a, napisacu ti kako da izmenis boot.ini fajl (treba samo da se izbrise 1 red).

Hiren's Boot CD imas ovde:

http://www.malipirat.com/topic/4113-hirens-bootcd/

Odlican program za za rad sa hard diskovima i particijama (MiniTool Partition Wizard):

http://www.malipirat.com/topic/8651-portable-programi/page-11?do=findComment&comment=22448

Hvala na pomoci.

Upravo sam skoro tako.

Formatirao C jer mi se inace win sa D uvijek pokretao .

Sve radi dobro.

Pozdrav