Jump to content
Sign in to follow this  
Agata

Marie Rutkoski - Pobednik -Trilogija

Recommended Posts

Marie Rutkoski - Pobednik -Trilogija

Marie Rutkoski - Pobednik - 1. Prokletstvo pobednika

Mari_Rutkoski_-_Pobednik_-_1._Prokletstv

Mora da te bog laži voli kad sve tako jasno vidiš.

Sedamnaestogodišnja Kestrel je kćerka generala u ogromnom carstvu opsednutom ratovanjem, koje porobljava sve koje osvoji. Ona ima dva izbora: da stupi u vojsku ili da se uda. Ali Kestrel želi nešto drugačije.

Arin je rob koji kao da pogledom prkosi svakome i svemu. On ostavlja neobično jak utisak na Kestrel i ona ga instinktivno kupuje, i to sa neočekivanim posledicama. Dok Kestrel krije sve veću ljubav koju oseća prema Arinu, on krije nešto daleko ozbiljnije.

U svetu smrtonosnih igara pogrešan korak skupo košta, i Kestrel će brzo shvatiti da je cena koju je platila za drugo ljudsko biće daleko viša nego što je mogla da zamisli.

pdf

files:flash

Sakriveni sadžaj

Dajte reakciju na ovaj post pritiskom na "Like dugme", da biste videli sakriveni sadržaj.
  • Svidja mi se 1

Marie Rutkoski - Pobednik - 2. Zločin pobednika

Mari_Rutkoski_-_Pobednik_-_2._Zlo_in_pob

Najbolji lažni manevar u ratu je onaj koji je iskren.

Veridba između ledi Kestrel i prestolonaslednika Valorije povod je za neprekidno slavlje u carstvu. Za Kestrel predstavlja kavez u koji je samu sebe zatvorila.

Venčanje se približava, a ona žudi da kaže Arinu istinu o svojoj veridbi... ali kako da mu veruje, kad više ne veruje ni sama sebi? Bez Arinovog znanja, postala je majstor obmane: anonimni špijun koji šalje informacije Heranu.

Dok Arin okuplja opasne saveznike kako bi očuvao slobodu svoje zemlje, ne uspeva da otrese sumnju da Kestrel zna više nego što se čini. Neizbežni trenutak istine postaće opasnija pretnja od bodeža u mraku, i Kestrel i Arin će tada uvideti pravu cenu svojih zločina.

pdf

Sakriveni sadžaj

Dajte reakciju na ovaj post pritiskom na "Like dugme", da biste videli sakriveni sadržaj.
  • Svidja mi se 1

Marie Rutkoski - Pobednik - 3. Poljubac pobednika

Mari_Rutkoski_-_Pobednik_-_3._Poljubac_p

Ja znam ko je ona. Ponosna devojka. Čvrsto, plemenito srce. I lažov, lažov.

Rat je počeo. Arinov neprijatelj je carstvo, a saveznici su mu nepouzdani. Iako je ubedio sebe u to da više ne voli Kestrel, nije zaboravio ni nju, ni činjenicu da je postala upravo onakva osoba kakvu je oduvek prezirao – osoba kojoj je do imperije stalo više nego do života nevinih ljudi, više nego do njega.

Makar on tako misli.

Kestrel je zarobljenik u brutalnom radnom logoru na zamrznutom severu. Dok očajnički pokušava da pronađe način da pobegne, priželjkuje da Arin sazna šta je žrtvovala za njega. Priželjkuje da carstvo plati za sve što su joj uradili.

Ali niko priželjkivanjem ne dobija ono što želi.

Rat je sve krvoločniji i svet se menja, a Kestrel i Arin naći će se u središtu dešavanja. Kada su ulozi toliko visoki, može li iko zaista pobediti?

pdf

Sakriveni sadžaj

• Svidja mi se 1