Jump to content
Sign in to follow this  
CimonSRB

Maticna / TV Kartica

Recommended Posts

Imam sledeci problem: kupio sam komjuter sa maticnom plocom AMD 760G Chipset. Posto se ne razumem bas u to, zanima me da li ta maticna ploca ima PCI ulaz? Potreban mi je zbog TV kartice WinFast 2000 Global, kojoj je potreban PCI slot.

grmb.jpg
jt1t.jpg

Ako ima PCI slot, da li mozete da mi kazete kako se stavlja TV kartica na taj slot i kako se skida zastitni lim na kucistu?

Hvala unapred!

Tvoja maticna ima 1 PCI slot.

PCI slotovi su obicno bele boje, ali je na ovoj maticnoj sa slika braon boje. To je ovaj slot na samom dnu maticne ploce, ispod graficke kartice (na drugoj slici).

Zastitni lim ces lako da skines, on je na 2 mesta slabo spojen, pa je dovoljno nekoliko puta da taj lim pomeris i on ce da otpadne.

Prvo racunar iskljuci iz struje.

TV karticu samo ubaci u PCI slot da dobro uklopi i za kuciste pricvrsti sraficem (na nekim kucistima je ovo pricvrscivanje drugacije reseno).

Evo uputstvo u slikama:

pciinstall_1.jpg

pciinstall_2.jpg

pciinstall_3.jpg

TV kartica ce da bude veoma blizu kulera od graficke, jer imas samo 1 PCI slot. 

Postavljanjem TV kartice ce da se smanji cirkulacija vazduha, pa postoji mogucnost da ce graficka da se vise greje ili ce kuler da bude bucniji zbog veceg broja obrtaja.

• Svidja mi se 1

Treba mi savet u vezi maticne ploce GIGABYTE "GA-M58MT-S2". ne mogu da dizem "Multiplier" vise od 19.

Nisi napisao koji procesor je u pitanju , mozda je Multiplier "Locked" pa ako hoćeš da overclock-ješ CPU idi preko FSB-a.Mada ta ploča ima podršku samo za 95w TDP procesore jer ima slabu naponsku 3+1.

Procesor je AMD FX 4100 QUAD CORE 3.8 GH, memorija radi na 1333. Probao sam preko FSB-a. Ne moze. Ne pusta me BIOS dalje ako mi je FSB veci od fabrickog.

Čak i na GIGABYTE GA-M68MT-S2 ti je isti problem.Probaj da flešuješ bios na najnoviju verziju pa ako uspe sa boost-om da potera procesor.Nisam znao da je toliki problem sa ovim Gigashit pločama.